ACNEWS

Kínai siklóernyős videója robbantotta fel az internetet – majd jöttek a kételyek

Fotó: Facebook képernyőkép
Fotó: Facebook képernyőkép
Az elmúlt hetek egyik legnagyobb virális videója egy kínai siklóernyős felvétele, mely szerint az erős légáramlat egészen 8500 méteres magasságba repítette az extrém sportolót. Az internet imádta a drámai jelenetet – igaz mostanra úgy tűnik, hogy a videó részben vagy akár teljes egészében mesterséges intelligenciával készült.
Hirdetés
Ad image

A kínai siklóernyős története elsőként az állami televízióban, a CCTV-n jelent meg, majd több neves nemzetközi médium – például a Reuters, a BBC az NBC News, valamint az AC News is megírta. A beszámolók szerint Peng Jü-csiang, a videón látható sportoló, a Belső-Kínában található Kilian-hegység felett tesztelte használt siklóernyős felszerelését, amikor egy erős, felfelé áramló légmozgás hirtelen az egekbe repítette – szó szerint.

A 8500 méteres magasság rejtélye

Ha igaz, amit a felvétel állít, akkor Peng a Mount Everest magasságához közel emelkedett, oxigénpalack és különösebb védelem nélkül – ez pedig nemcsak extrém, hanem életveszélyes is lenne. A videóban semmi nem utal arra, hogy a siklóernyősnek bármi speciális felszerelése lenne egy ilyen repüléshez.

Az első gyanús jelekre az NBC News szakértői figyeltek fel. Mint kiderült, a videó eredeti változatában az első öt másodpercben látható volt egy apró Doubao AI vízjel volt. A klip végső, vágott verziójából azonban ezt eltávolították – vélhetően azért, hogy a manipuláció ne legyen egyértelmű.

A szakértők megtalálták a hibákat a kínai siklóernyős videóján

A mesterséges intelligencia által generált tartalmak elemzésére szakosodott GetReal Labs nevű cég átvizsgálta a felvételt Inspect nevű eszközével, és több árulkodó hibát is azonosított. Az Apollo 2 felirat például többször eltűnik, majd újra felbukkan a siklóernyőn, a sisak színe változik, a háttér pedig néhány képkockán láthatóan elcsúszik – ezek a hibák tipikus jelei a generatív AI-videóknak.

A nemzetközi hírügynökségek gyorsan reagáltak: az NBC, a BBC és a Reuters is eltávolította a videót a platformjairól, amíg nem tisztázódik teljesen, hogy valóban valós eseményt mutat-e a felvétel. A Reuters szóvivője szerint komoly okuk van feltételezni, hogy a videó mesterséges intelligencia használatával készült, és a tartalom eltávolításán dolgoznak.

(via)

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

NEKED AJÁNLJUK

Hirdetés
Ad image
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!