ACNEWS

Lemondta a pápa az újévi programját

Mutatjuk, miért döntött így Ferenc pápa!

Hirdetés
Ad image

Mutatjuk, miért döntött így Ferenc pápa!

Ferenc pápa a járványveszély miatt lemondta hagyományos újévi látogatását a vatikánvárosi Szent Péter téren felállított betlehemi jászolnál – jelentette be csütörtökön a Vatikán, amit az MTI idézett.

A katolikus egyházfőt rendszerint hívők várják december 31-én a jászolnál, miután este vesperás és Te Deum keretében hálát adott az óévért. A Vatikán azonban közölte: ez az esemény elmarad, hogy elkerüljék a gyülekezést és a koronavírus-fertőzések kockázatát.

A 85 éves Ferenc pápa szerdán a szokások szerint megtartotta heti általános audienciáját a vatikáni VI. Pál teremben, maszkviselés és a távolságtartás betartása mellett.

Akárcsak Európában – és Olaszországban -, az egyházi államban is megnőtt a koronavírus-fertőzöttek száma az omikron variáns megjelenése miatt.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!