Ezt Richard Johnson, a nukleáris politikáért és a tömegpusztító fegyverek elleni fellépésért felelős védelmi miniszterhelyettes jelentette ki a Pentagon honlapja szerint.
„Most egy olyan világban élünk, ahol több nukleáris versenytársunk van, több olyan állam, amelyek nukleáris arzenáljukat bővítik, diverzifikálják és modernizálják, és sajnos előtérbe helyezik a nukleáris fegyverek szerepét nemzetbiztonsági stratégiájukban” – mondta Johnson.
„Ezért az Egyesült Államoknak szüksége lehet arra, hogy kiigazítsa a 2022-es nukleáris pozicióját ’a nukleáris elrettentés fenntartása érdekében, tekintettel Kína és Oroszország megnövekedett nukleáris képességeire” – tette hozzá.
Néhány lépést már megtettek a képességek növelése érdekében, például a B61-13-as szabadesésű bombák gyártását, az Ohio-osztályú, nukleáris fegyverekkel és atomerőművekkel felszerelt tengeralattjárók készenlétének növelését, valamint a nukleáris arzenál egészének modernizálását – írja a Strana.
Washington ugyanakkor úgy véli, hogy az elrettentés önmagában nem oldja meg a stratégiai veszélyeket, a fegyverzetellenőrzés, a kockázatcsökkentés és a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozása „nélkülözhetetlen szerepet” játszik.