ACNEWS

Retteg ötvenezer palesztin kismama Gázában

Fotó: Illusztráció / Pixabay
Fotó: Illusztráció / Pixabay
Jelenleg 50 ezer állapotos nő van Gázában, 10 százalékuk pedig a következő hónapra van kiírva. Rettegnek és tanácstalanok…
Hirdetés
Ad image

Khulood Khaledet az izraeli légicsapások hangja ébresztette fel, amikor a fia mellett aludt. Fekete füst töltötte meg a szobát, ami megnehezítette a légzését. Érezte, hogy pánik tör rá, majd fájdalom nyilallt a hasába. Azt hitte, hogy megindult a szülés.

A 28 éves nő nyolc hónapos terhes volt, és aggódott születendő gyermekéért, ezért úgy döntött, hogy másnap elhagyja a Gázai övezet északi részén, al-Karama kerületben lévő otthonát, mivel a bombázások folytatódtak.

„Útközben leomló házakat láttunk, és azt hittük, bármelyik percben meghalhatunk” – mondta a CNN-nek. Emberek menekültek, akik mellé az izraeli rakéták „csak méterekkel arrébb” csapódtak be. Megölelte a fiát, „hogy együtt haljunk meg”.

Khulood végül eljutott a déli Khan Younis városába, de most „egy darab száraz kenyéren” él, mivel a területen élelmiszerhiány van, és nincs áram, sem folyóvíz. „Nem tudom, hogy holnap lesz-e kenyér” – mondta.

Az ENSZ Népesedési Alapja (UNFPA) szerint Gázában mintegy 50 000 nő várandós, akiknek 10 százaléka várhatóan a következő hónapban szülni fog.

A Gázai övezet lakói az elmúlt években több konfliktus során is izraeli légicsapásokkal szembesültek. Ezúttal azonban más a helyzet. Izrael „hatalmas bosszút” esküdött, miután a területet ellenőrző Hamász fegyveresei október 7-én támadást indítottak, amelyben 1400 ember halt meg. Október 7. és 12. között Izrael 6000 bombát dobott az enklávéra – ez megegyezik a Gázára mért összes légicsapás számával a 2014-es gázai-izraeli konfliktus teljes időtartama alatt, amely 50 napig tartott.

Izrael emellett „teljes ostromot” rendelt el a terület ellen, és blokkolta a víz-, áram-, áru- és üzemanyag-ellátást. Emberi jogi szervezetek „kollektív büntetésként” és „háborús bűncselekményként” ítélték el a lépést. A helyiek szerint Khan Younis továbbra is izraeli csapások célpontja.

Khulood azt mondja, nem tudja, hová menjen, amikor eljön a szülés ideje.

„Félek. A fiamért, a meg nem született gyermekemért és magamért. Nem akarok meghalni. Látni akarom a fiamat felnőni… de itt már nincs élet. Gáza egy szellemvárossá vált.”

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!