ACNEWS

Szakértő válaszol: Nagy az érdeklődés a gyerekek oltása iránt

A kormány június 10-én, csütörtöki sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy már olthatóak a 12-16 év közötti gyermekek. Az AcNews Dr. Bense Tamást, csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos kérdezte, mi a véleménye a fiatalabb korosztály oltakozásáról.

Hirdetés
Ad image

A kormány június 10-én, csütörtöki sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy már olthatóak a 12-16 év közötti gyermekek. Az AcNews Dr. Bense Tamást, csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos kérdezte, mi a véleménye a fiatalabb korosztály oltakozásáról.

A csütörtöki Kormányinfó rendhagyó volt abból a szempontból, hogy Orbán Viktor miniszterelnök tartotta, aki elmondta, hogy most már van lehetőség a 12-16 éveseknek arra, hogy felvegyék a koronavírus- elleni vakcinát. A miniszterelnök elmondta azt is, hogy nem szerveznek kampányt az említett korosztály oltására, és a szülők kezében a döntés, hogy szeretnék-e beadatni gyermeküknek a koronavírus-elleni vakcinát.

Ha valaki szeretne élni a lehetőséggel, a vakcinainfo.gov.hu oldalon regisztrálhat, a sikeres regisztrációt követően pedig az eeszt.hu oldalon foglalhat időpontot. Az AcNews megkereste Dr. Bense Tamást, és arról kérdezte, van-e érdeklődés az oltásra, és hogy miért fontos, hogy a szülők éljenek a lehetőséggel és oltassák be gyermeküket.

Fotó: Pixabay

„Eddig is nagy volt az érdeklődés, és kérdezték a szülők, hogy mikor lehet oltatni a gyerekeket, hála az Istennek, eljött ez az idő – örömtelien sóhajtozott a szakember, aki azt is elmondta, hogy az őt felkereső anyákat, apákat próbálja a regisztrációra sarkallni, hogy minél több gyerek vegye fel az oltást. – Nagyon fontos a fiatal generáció oltása és nem azért, mert a gyermekeknek komoly tüneteket csinálna a betegség, hanem mert ők is továbbadhatják a Covidot. Szerencsére, az az általános tapasztalat, hogy az esetek jelentős többségében szinte némán is le tud zajlani a fertőzés a gyermekeknél, vagy egy kis laza székletürítés, hőemelkedés formájában jelentkezik – avatott be a vírus gyerekeknél tapasztalt lefolyásába a doktor, aki kiemelte, hogy a fiatalok hiába vészelik át enyhe tünetekkel a betegséget, fertőzni ők is tudnak. – A gyerekek fertőzőképessége meglehetősen nagy, előfordulhat például az a szituáció, hogy a szinte tünetmentes iskolás hazaszalad és megöleli a nagymamát és nagypapát, így pedig tudja közvetíteni a fertőzést még abban az esetben is, ha az idősek már be vannak oltva” – szemléltette a vírus átadásának módját a szakorvos, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy az már látható, hogy az oltás bár komoly védelmet nyújt, de nem 100 százalékosat, ezért kiváltképpen fontos, hogy a fiatalok, a fertőzőképes korosztály is szintén oltott legyen.

Fotó: Pixabay

„Ha a 12-16 év közöttiek is oltva lesznek, akkor jelentősen csökkenhet a betegség terjedőképessége, illetve fontos megjegyezni azt is, hogy a vírusfertőzés lezajlása után több héttel megjelenő késői tünetek ugyanúgy érinthetik a gyerekeket is, nemcsak a felnőtteket, tehát a tünetmentesen lezajló Covid fertőzés után bizony a későbbiekben jelentkezhet nagyon komoly szív, tüdő vagy vesegyulladás és még jó egy néhány betegség későbbi szövődmény gyanánt” – tájékoztatott az esetleges súlyos szövődményekről Dr. Bense Tamás.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!