ACNEWS

Lezárta a bíróság: szomorú gyerekek állnak a játszótér előtt Söréden

Szomorúak a gyerekek Söréden, mert egy szomszédot annyira zavart a zaj, a labda, a gyerekzsivaj, hogy be kellett zárni a falu játszóterét.
Hirdetés
Ad image

Szomorú arcú kisgyerekek állnak Söréden a Petőfi utcai játszótér kulccsal, lánccal, lakattal bezárt kapuja előtt, és nem értik, miért vették el a felnőttek a szórakozásukat. Egy hete nem használhatják a csúszdát, nem labdázhatnak, hintázhatnak. Ez az egy játszótere van a falucskának, ami annyira zavarta az egyik szomszéd bácsit, hogy perre ment miatta. Bár a bácsi azóta meghalt, a lánya tovább vitte a pert. „Az a hölgy nem is a faluban lakik. Ráadásul a bíróságon elismerte, hogy nem tapasztalta személyesen, hogy a labdapattogás, a csúszda zaja hangos lenne. Neki az édesapja mesélte – nyilatkozta  az AcNews-nak Végh Rudolf, Söréd polgármestere. – Végül a bíróság olyan teljesíthetetlen feltételt szabott a játszótér működéséhez, ami meghaladja az 560 lelket számláló Söréd erejét. Zajvédő fal építésére kötelezett minket, de nincs erre 12 millió forintunk. Ezért november 15-én bezártuk a játszótér kapuját.”

Ki menti meg a játszóteret?

A döntés nyomán felzúdult a falu. Tegnap felhívást tettek közzé a sörédiek a játszótér megmentéséért, amihez a 80 éves idősek is csatlakoztak. A legfiatalabb civil, egy másfél éves kisfiú rajzzal tiltakozott a játszótér bezárása ellen. Akárcsak a négyéves testvére. A szülők összedobnák a pénzt a játszótér megmentéséhez, az akcióról a jövő hét csütörtökön döntenek a képviselők. „Mindent megtettünk, hogy megegyezzünk az idős szomszéd bácsival, majd később a lányával – folytatta a polgármester. – Felajánlottuk, hogy 35 millió forintért megvesszük a házukat, de nem fogadták el. Később ugyanők 46 millióért forintért eladásra hirdették az ingatlant, ami azóta sem kelt el.”

A kúria is a lakónak adott igazat

A polgármester szerint az önkormányzat nem hibázott, amikor uniós és állami támogatásból felépítette a 30 millió forintos játszóteret. Az építési hatóság az engedélyek kiadása előtt kikérte minden érintett szomszéd hozzájárulását, akkor senki nem tiltakozott. Hét év múlva mégis bíróságra került az ügy. A perben az első, a másodfokú bíróság és végül a Kúria is a lakónak adott igazat – szólt be a botrányról az RTL Híradó. Telefonon kerestük a pert indító családot, de nem értük utol őket.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés