Az Európai Parlament 2019-ben hozott határozata 2021-től megszüntette nyári és a téli óraátállítást, azonban a végső döntést a tagállamok hatáskörébe utalta. Az uniós országok többsége a mai napig késlekedik a döntés meghozatalával.
Az óraátállítás ötlete a múlt század elején merült fel, elsősorban takarékossági szempontokra tekintettel. Télen lecsökken a világos órák száma, a termelés szempontjából pedig létfontosságú volt, hogy minél gazdaságosabban, kevesebb villanyáram felhasználásával működtessék a gyárakat, hivatalokat. Mára ennek a körülménynek erősen lecsökkent a fontossága, ezért az Unió döntéshozói megoldást kerestek a biológiai óránkat megzavaró évi két óraátállítás megszüntetésére.
Az Európai Parlament útmutatásának értelmében 2024-ig minden tagállamnak meg kell határoznia egy végső időpontot, amelytől fogva megszűnik területén a téli és a nyári időszámításra történő átállás. A tárgyban máig parázs viták zajlanak, hiszen kulcsfontosságú, hogy az Unió működőképességét ne befolyásolják hátrányosan a tagállamok által meghozott döntések, azok lehetőség szerint legyenek szinkronban egymással. Sajnos az eltérő időzónák, valamint az országok szélességi körökön való elhelyezkedése egyaránt nézeteltérésekhez vezetett, vannak ugyanis országok, amelyek inkább a téli, mások inkább a nyári időszámítást favorizálják.
Az már biztos, hogy Magyarországon 2024. október 27-én hajnali három órakor kettő órára kell állítani az órákat, ha úgy tetszik, többet alhatunk hatvan perccel, mindennek azonban ára lesz, hamarabb lesz sötét.