Nagyszombaton ünnepelte visszatérését a Serie B-be az olasz labdarúgóklub US Avellino. 2:1-es idegenbeli győzelmével a Nápolytól keletre fekvő város klubja idő előtt biztosította a feljutást.
A klub sikere azonban ismét rossz ómennek bizonyult. Alig két nappal később a Vatikán bejelentette Ferenc pápa halálhírét. A katolikus egyházfő húsvéthétfőn, 88 éves korában hunyt el agyvérzés következtében.
Valószínűleg 1958 óta kísérteties átok lebeg a futballklub felett. Miközben az avellinói csapat a harmadosztályba való feljutást ünnepelte, meghalt XII. Pius pápa. A klub 1978-ban folytatta sikereit, és feljutott az első osztályba. Ugyanebben az évben azonban VI. Pál pápa és I. János Pál pápa is meghalt – írja a Heute.
2005-ben az US Avellino ismét a Serie B-be való feljutást ünnepelte, a sportsiker azonban megint rossz ómennek bizonyult. Ugyanebben az évben elhunyt II. János Pál pápa. 2013-ban, amikor XVI. Benedek német pápa lemondott, a klub visszatért a másodosztályba.