ACNEWS

Lengyel baklövés: 340 millió forintos rakéta csapódott a lakóházba

Illusztráció/ Fotó: Shutterstock
Illusztráció/ Fotó: Shutterstock
A lengyel kormány közölte: nem orosz drón, hanem egy F–16-osról indított, hibás lengyel rakéta csapódott be Wyrykiben egy házba.
Hirdetés
Ad image

Világszerte bejárták a képek a kelet-lengyelországi Wyryki faluban található házról, miután orosz drónok megsértették a NATO légterét, és a feltételezések szerint egyikük becsapódott az épületbe. A lengyel kormány azonban most közölte: a károkat valójában nem orosz drón, hanem egy lengyel rakéta okozta.

„Minden arra utal, hogy egy repülőgépünkről indított rakéta volt, amely Lengyelország védelme közben csapódott be” – mondta Tomasz Siemoniak, a titkosszolgálatok koordinátora Varsóban. Hozzátette, az ügy végleges tisztázásához meg kell várni a folyamatban lévő vizsgálat eredményeit.

A jelek szerint egy F–16-os vadászgép által kilőtt AIM-120 AMRAAM típusú légiharc-rakéta zuhant a házra. A rakéta értékét katonai szakértők 850 ezer euróra becsülik. A rakéta irányítórendszere meghibásodott, és ez vezethetett a becsapódáshoz. Ugyanakkor a robbanófejet hatástalanító rendszer hibátlanul működött, így nem történt detonáció.

A fémtestű rakéta a tetőt áttörve egy emeleti szobába zuhant, de szerencsére senki sem sérült meg – írja a Bild.

Donald Tusk lengyel kormányfő hangsúlyozta: „A wyryki ház károsodásáért a felelősség az orosz drónprovokációt elindítókra, vagyis Oroszországra hárul.” Azt ígérte, a vizsgálatok lezárulta után tájékoztatják az államfőt és a lakosságot. A drónincidens nemzetközi felháborodást váltott ki, Lengyelország pedig az Észak-atlanti Szerződés 4. cikkelye alapján konzultációt kezdeményezett a NATO-ban.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elindult az ACNews YouTube csatornája!

Mi vár rád a csatornánkon? Izgalmas, folyamatosan frissülő tartalmak, sztárinterjúk és aranyos kiskutyák!