2026. Január 11.   |   Ágota, Honória napja

Hirdetés

Liptai Claudia kedvenc családi receptje – te is könnyen elkészítheted!

Liptai Claudia / Fotó: TV2 sajtószoba
Liptai Claudia / Fotó: TV2 sajtószoba
Ha valami igazán tápláló és könnyen elkészíthető levest szeretnél az asztalra varázsolni, Liptai Claudia receptje tökéletes választás.

Hirdetés

A vöröslencse-krémleves pirított baconnal egyszerre melegítő és ízgazdag fogás, amely a hagyma, a paradicsom és a fűszerek harmonikus kombinációjával varázsol igazi ízorgiát a tányérra. Egy kevés balzsamecettel és friss bazsalikommal még különlegesebb lesz, a tejföl és a ropogós fekete kenyér pedig a tökéletes befejezést adja ennek a laktató, de könnyed levesnek.

 VÖRÖSLENCSE-KRÉMLEVES PIRÍTOTT BACONNAL

• 200g vörös lencse
• 2 ek olívaolaj
• 1 fej vöröshagyma
• 1 doboz 400g-os hámozott paradicsom-konzerv
• 1 l alaplé vagy 1 l víz + 2 leveskocka
• 1 ek balzsamecet
• 1 ek só
• bazsalikom, oregánó, bors
• tejföl
• fekete kenyér

Olajon üvegesre dinszteljük az apróra vágott vöröshagymát. A lencsét megmossuk, leszűrjük, majd a hagymával együtt rövid ideig pároljuk. Megsózzuk, felöntjük az alaplével (ha nincs, leveskockát használunk), és fedő alatt, közepes lángon addig főzzük, amíg a lencse megpuhul. Ha puha, hozzáadjuk a hámozott paradicsomot, rálocsoljuk a balzsamecetet, és ollóval vagdosunk rá egy kis bazsalikomot meg oregánót. Meg is borsozzuk. Tejföllel és fekete kenyérrel tálaljuk.

(via)

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés