Az ügy azért is vált különösen érzékennyé, mert a NAV már nyomozást indított költségvetési csalás és hűtlen kezelés gyanúja miatt az NKA által kiosztott milliárdok ügyében.
A beszámolók szerint a pályázatban szereplő egyik ismert előadó, Wolf Kati csak a sajtóból értesült arról, hogy neve egy Mága Zoltánhoz köthető koncertsorozat kapcsán felmerült. Vastag Csaba szintén azt nyilatkozta, hogy nem tudott a projektről, és nem adott hozzájárulást ahhoz, hogy a nevével pályázzanak támogatásra. A tervezett turnéra összesen 500 millió forintos támogatási kérelmet nyújtottak be.
Az ügy egy még nagyobb közpénzbotrány részeként került reflektorfénybe. Az elmúlt hetekben több cikk is megjelent arról, hogy Mága Zoltán koncertjei és turnéi 2022 és 2026 között összesen több mint 3,3 milliárd forint állami támogatásban részesültek. A támogatások jelentős részét a Kulturális és Innovációs Minisztérium biztosította, miközben az NKA körüli pénzosztások átláthatóságát egyre többen kérdőjelezik meg.
A Telex és több más lap információi szerint egyes támogatási kérelmek tartalma szinte teljesen megegyezett, miközben különböző csatornákon újabb százmilliókat ítéltek oda ugyanazon koncertsorozatokra. Az is nyilvánosságra került, hogy Mága Zoltán környezetéhez köthető személyek és cégek is jelentős összegeket kaptak kulturális támogatások formájában.
Mága Zoltán korábban reagált a kritikákra. A hegedűművész azt állította, hogy személyesen nem vett fel támogatási pénzeket, és a pályázati ügyintézés jelentős részét munkatársaira bízta a kiterjedt koncertszervezési feladatok miatt. Szerinte félreértések és „félinformációk” jelentek meg a nyilvánosságban.



