Borzalmas támadás történt a guineai Bossuban egy maniókamezőn. Seny Zogba éppen dolgozott, amikor mindössze 8 hónapos gyermekét elragadta egy csimpánz. Az állat beleharapott az anyába, aki védeni próbálta kisbabáját, majd elhurcolta és lemészárolta a csecsemőt. Yoh Héléne, a 8 hónapos kislány kibelezett, megcsonkított testét a Nimba-hegység természetvédelmi területétől 3 kilométerre találták meg.
A majom, aki a brutális mészárlást véghez vitte, arról lett ismert korábban, hogy megtanult bánni az emberi szerszámokkal. Ezeket használhatta feltehetően a kisbabán is. Ezek az emberszabású majmok bár vadon élnek, de követ használnak kalapács, valamint üllő gyanánt, hogy hozzáférjenek a táplálékukhoz és feltörjék a csonthéjasokat. Egy szakértő, Gen Yamakoshi, aki életét a csimpánzok kutatásának szentelte, korábban úgy gondolta, hogy az ember és a majom képes lesz harmóniában élni együtt. Azonban a jelek szerint a dolgok változnak. Véleménye szerint ezek a brutális gyilkosságok azért történhetnek meg, mert az állatok nem félnek többé az embertől. A környékbeliek viszont a kutatócsoportokat okolják a történtekért.
A holttestet elszállították Bossou Környezetvédelmi Kutatóintézetbe, ahová azonban bosszúból a helyiek betörtek és mindent elpusztítottak, amit csak értek. Felgyújtották a termeket és mintegy 200 dokumentumot semmisítettek meg, helyrehozhatatlan károkat okozva ezzel. Joseph Doré, az intézet munkatársa elmondta, hogy a majom korábban nem tapsztalt erőszakos bűncselekménye volt az oka a reakciónak. A központ azonban arra figyelmeztet, hogy még több is történhet, mivel az év eleje óta hat ember elleni csimpánztámadást jelentettek. Alidjiou Sylla helyi ökológus kifejtette, hogy a majmok a csökkenő táplálékkészlet miatt frusztráltan az emberi területekre mennek.
„Nem a csimpánzok akarata az erőszakosság, de a szokásukká vált. Az emberek viselkedése is hasonló ahhoz, ahogy csimpánzok bánnak egymással. Ha izgatottak, nem tudják kontrollálni magukat.” – idézte a DailyStar az egyik kutatót.