Legtöbbünk tapasztalta már, hogy még a 40 fokos nyári éjszakákon is képtelenek vagyunk elaludni anélkül, hogy a nyakunkig ne húznánk a takarót. Ha pedig nincs rajtunk csak hánykolódunk, egészen addig, amíg a takarónk alá nem kerülünk. Mintha varázserővel bírna. A Bright Side most utánajárt annak, hogy ennek vajon mi is lehet az oka.
Szabályozza a testhőnket
Nincs mit szépíteni, az emberek melegvérűek. Ez azt jelenti, hogy testünk szabályozza a belső hőmérsékletét. Ez az, ami segít melegen maradni. Amikor azonban mélyen alszunk, minden kontrollunk elhalványul, ilyenkor a körülöttünk lévő dolgoktól kérünk segítséget. A takarók pedig éppen erre való.
Elengedhetetlen része a rutinunknak
Az emberek a szokások rabjai, ez pedig hatással van arra is, hogy miért van szükségünk a takarónkra. Egész életünkben használtuk, születésünktől fogva. Belevésődött a mindennapi rutinunkba. Tehát, amikor lefekszünk és betakarjuk magunkat egy takaróval, testünk jelet kap, hogy itt az ideje aludni.
Csökkenti a stresszt és a szorongást
A szerotonin felel a jó közérzetünkért – fontos szerepet játszva abban, hogy boldogok és nyugodtak maradjunk. Amikor stresszesek vagyunk, szorongunk nehéz elaludni. Ha azonban betakarjuk magunkat, ennek a hormonnak a mennyisége megnő, és ezek a rossz érzések kezdenek elmúlni.
Segít az elalvásban
A takarók egyfajta mikroklímát hoznak létre, egy olyan burkot, ahol a hőmérséklet nem nagyon változik. Ez felmelegíti a bőrünket, és a környező tényezők, amelyek lehűtik a testünket, nem hatnak ránk annyira. Így gyorsabban elalszunk, ráadásul az álmunk zavartalanabb lesz.
Biztonságérzetet ad
A takaró biztonságérzetet nyújt, miután gyerekkorunkban oda bújtunk be, ha féltünk a sötétben. Amikor ez az érzés eluralkodott rajtunk, teljesen befedtük magunkat. Ez volt a varázslat, amivel megvédtük magunkat, leküzdve az ismeretlentől való félelmünket. Az érzés pedig, hogy ott nem érhet minket semmi baj, felnőtt korunkban is velünk maradt.