Hopkins 1955-ben került Alcatrazba, miután rablásért és emberrablásért elítélték. Ezt megelőzően más börtönökben is megfordult, amelyekben annyi gondot okozott, hogy a San Franciscóhoz közeli, hideg, szeles csendes-óceáni szigeten akarták elkábítani.
„Amikor éjjel a celládban feküdtél, csak a hajók fütyülését hallottad. Ez egy magányos hang. Hank Williams I’m so lonesome I could cry című dalára emlékeztet.”
– emlékezett vissza Hopkins a BBC-nek, majd elmondta, hogy szerinte Trump beszéde csak színjáték, ráadásul több okból is kivitelezhetetlen.
„Nem igazán akarja megnyitni a helyet. Trump csupán azt próbálja a nyilvánosság számára világossá tenni, hogy milyen keményen áll a bűnözőkhöz és az illegális bevándorlókhoz. Ez nagyon drága lenne. Akkoriban a csatornarendszer az óceánba ment. Valami mást kellene kitalálniuk, hogy ezt megoldják”
– mondta az egykori fogvatartott az angol médiumnak.
Az Alcatraz börtönsziget a Csendes-óceánban található San Francisco előtt. Az erős áramlatokkal teli tengeren keresztül történő szökési kísérlet még soha nem járt sikerrel. Mindössze három fogoly szökött meg anélkül, hogy valaha is megtalálták volna őket. 1962-ben Frank Morris és a testvérei, John és Clarence Anglin egy szellőzőaknán keresztül szöktek meg és tűntek el örökre. Hogy túlélték-e, vagy a Csendes-óceán vizében haltak meg, máig tisztázatlan. A börtönt végül 1963-ban zárták be. Ma az Alcatraz turistamágnes – rozsdás csövekkel, omladozó falakkal és évente több millió látogatóval.