2026. Május 13.   |   Szervác, Imola napja

Hirdetés

Nem lesz többé NB I közvetítés a megszokott helyen

Fotó: Unsplash
Fotó: Unsplash
Tíz év után búcsúzhat az M4 Sport az NB I-től, a közvetítési jogokért pedig jóval kevesebb pénz érkezhet.

Hirdetés

Új korszak kezdődhet a magyar futball közvetítésében. Az MLSZ újraértékesíti az NB I jogait, és könnyen lehet, hogy a következő szezontól már nem az M4 Sport közvetíti a bajnoki mérkőzéseket. A pályázatok első beadási határideje hétfőn jár le, a háttérben pedig komoly piaci és finanszírozási átrendeződés zajlik.

A Magyar Labdarúgó-szövetség április közepén írta ki a tendert a 2026–2027-es idénytől kezdődő időszakra. A pályázat két részre oszlik. Az egyik a teljes, exkluzív televíziós és audiovizuális jogcsomagot tartalmazza. A másik pedig a digitális, streaminges, rádiós és összefoglalós jogokat foglalja magában.

Az Index értesülései szerint jelenleg a Sport TV tűnik a legesélyesebb befutónak. Az M4 Sport helyzete ugyanis bizonytalanná vált, miután már kérdéses, milyen költségvetésből működhet tovább az MTVA és azon belül a sportcsatorna.

Az elmúlt négy szezonban az M4 Sport évente közel 10 milliárd forintot fizetett az NB I közvetítési jogaiért. Most azonban a piacon nincs olyan szereplő, amely ekkora összeget vállalna. Bennfentes információk szerint az új szerződés értéke akár a korábbi összeg felére is csökkenhet.

Felmerült az RTL neve is, de a csatorna inkább a streamingalapú sportközvetítések felé mozdulna, ahogy azt a Bajnokok Ligája esetében is látható. Az NB I azonban kevésbé illeszkedik ebbe a modellbe.

A Sport TV számára ugyanakkor nem lenne ismeretlen terep a magyar bajnokság, hiszen az M4 Sport előtt évekig náluk futottak az NB I-es közvetítések. A csatorna ráadásul tapasztalt kommentátori stábbal rendelkezik, olyan nevekkel, mint Petur András, Faragó Richárd vagy Méhes Gábor.

A közvetítési jogdíjak kérdése nemcsak médiapiaci ügy, hanem a klubok működését is alapjaiban érintheti. Az MLSZ ugyanis a befolyó összegeket és a Szerencsejáték Zrt.-től érkező forrásokat osztja vissza az egyesületek között.

Nagy Miklós, a frissen feljutó Vasas FC sportigazgatója szerint komoly átrendeződés jöhet a magyar futball finanszírozásában.

„Mindenképpen számítok átrendeződésre, de ez nem lesz azonnali. Egyelőre bizonytalan, hogy az MLSZ központi forrásai milyen mértékben változnak” – fogalmazott.

A sportvezető szerint több klub nehéz helyzetbe kerülhet, ha csökkennek a központi pénzek, ugyanakkor a Vasas stabil alapokon áll.

„Mi már évekkel ezelőtt elkezdtünk piaci alapon gondolkodni, működni, ami a többi klub számára is elkerülhetetlenné válik, ha talpon akarnak maradni” – mondta.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés