2026. Május 25.   |   Orbán napja

Hirdetés

Kitálalt a volt CIA-szakértő: Négy űrlényfajt is azonosítottak

Fotó: Shutterstock
Fotó: Shutterstock
A volt CIA-s szakértő szerint állítólag 4 idegen faj létezik UFO-roncsokhoz kötve, de bizonyíték továbbra sincs.

Hirdetés

Egy korábbi CIA-hoz köthető kutató, Dr. Hal Puthoff és a Pentagonhoz kapcsolódó tanácsadó, Eric Davis újra felélesztette azokat az állításokat, miszerint az amerikai „roncskutató” programok lezuhant azonosítatlan repülő tárgyakat vizsgáltak, és legalább négy különböző idegen faj jelenlétét azonosították.

A CIA által finanszírozott korábbi kutató és a Pentagon AAWSAP (Advanced Aerospace Weapon System Applications Program) programjának tanácsadója, Dr. Hal Puthoff a „Diary of a CEO” podcastban azt mondta: „magas szintű forrásokból” úgy értesült, hogy ilyen programokban legalább négy különböző földönkívüli fajhoz kapcsolódó jelenséget azonosítottak. A podcastban Dan Farrah, az „Age of Disclosure” című film rendezője mellett beszélt. Amikor konkrétan az idegenek típusairól kérdezték, ezt mondta:
„Négy különböző típus.” Majd hozzátette: „Nincs közvetlen hozzáférésem ehhez, de hiszek azoknak, akikkel beszéltem – legalább négy különböző életforma.”

A „négy típus” leírását korábban Eric Davis-nek tulajdonították, aki Puthoff régi munkatársa. Egy 2025-ös UAP (azonosítatlan légi jelenségek) konferencián Davis így kategorizálta őket:

  • „Szürkék”: kicsi, szőrtelen, nagyszemű lények
  • „Északiak (Nordics)”: emberméretű, skandinávokra emlékeztető humanoidok
  • „Rovar-szerűek (Insectoids)”: magas, imádkozósáska-szerű lények
  • „Reptiliánok”: pikkelyes bőrű, gyíkszerű humanoidok

Puthoff azt is állította, hogy régóta létezik egy titkolózási kultúra a témában, amelyben szerinte a CIA is szerepet játszhatott. Elmondása szerint ez magában foglalhatott egy olyan stratégiát is, amelynek célja a közvélemény félrevezetése és az UFO-kutatás iránti érdeklődés elfojtása volt – írja a DailyStar.

Eric Davis korábban azt is állította, hogy úgynevezett „nem földi” eredetű roncsokat és biológiai anyagokat vizsgált, amelyek „nem emberi eredetűek”. A podcastban Puthoff azt is elmondta, hogy szerinte volt egy CIA-találkozó, ahol arról beszéltek: hogyan lehet „dezinformációt terjeszteni”, hogy eltereljék a figyelmet a témáról.

Az amerikai kormány hivatalosan továbbra sem erősítette meg, hogy földönkívüli lényeket vagy ilyen típusokhoz köthető bizonyítékokat találtak volna, annak ellenére, hogy az UFO-jelenségek kapcsán nőtt a kongresszusi érdeklődés és több meghallgatás is zajlott.

Facebook
Twitter
Reddit
Telegram
Email

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés