ACNEWS

Milák Kristóf parádézott Barcelonában

MIlák Kristóf / Fotó: MTI- Kovács Tamás
Két év után ez volt az olimpiai bajnok úszónk első nemzetközi versenye, 50 méter gyorson azonnal a döntőbe került.
Ad image

Bármit is művelt Milák Kristóf az országos bajnokság előtti hónapokban, már most parádés, olimpiai döntőt érő időt úszott a fő számában. Ez derült ki a Mare Nostrum barcelonai állomásán, ahol az egész úszóvilág fokozott várakozással figyelte Milák Kristóf teljesítményét. Az ifjú olimpiai bajnok a tavalyelőtti, római Európa-bajnokság óta először mérette meg magát nemzetközi versenyen. Délelőtt az 50 méter gyors előfutamában volt érdekelt. Ahol a 22.44 másodperces idejével rögvest a délutáni döntőbe jutott – írta az Index.

Milák a délelőtti programban 11.30-kor újra vízbe ugrott, ezúttal a 100 méter pillangón. Ahol az 51,90 másodperces idővel másodikként csapott a célba. Milák Kristóf dinamikájával másfél hónapja sem volt gond. A Magyar Úszószövetségből érkező hírek szerint pedig a Mare Nostrumot megelőző törökországi edzőtáborban elvégzett munkájával sem. A döntőket délután öt órától rendezik. Milák Kristófon kívül Kapás Boglárka, Márton Richárd, Zombori Gábor, Telegdy Ádám, Szabó Szebasztián, Sebestyén Dalma, Magda Boldizsár, Jászó Ádám, Senánszky Petra, Verrasztó Evelyn és Verrasztó Dávid képviseli még a magyar színeket Barcelonában.