Olaszországban csökkentik a munkaidőt a rendkívüli hőség miatt. Magyarországon szombattól lép életbe az eddigi másodfokú helyett harmadfokú hőségriasztás, amely egyelőre jövő keddig lesz érvényben, azaz munkanapokat is érint. Összeszedtük, hogy mire kell figyelnie a munkáltatóknak az extrém melegben történő munkavégzés esetén – írta a HR Portál.
Bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban a rendkívüli hőség miatt a római kormány engedélyezte, hogy csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést. A munkaidő csökkentése vagy a munka esetleges felfüggesztése esetén a dolgozóknak biztosított az alapbér.
Az északkeleti Venetóban például 12.30 és délután 16 óra között szüneteltetni kell a munkát az építőiparban, a kőbányákban, a mezőgazdaságban és a kertészetekben. Kivételt a közhasznú munkák jelentenek, valamint a polgári védelem és más mentő tevékenységek.
Kedden már 15 városra volt érvényes a legmagasabb szintű, vörös riasztás: Ancona, Bologna, Bolzano, Brescia, Firenze, Frosinone, Milánó, Perugia, Pescara, Rieti, Róma, Torinó, Velence, Verona, Viterbo városában. Az egészségügyi minisztérium közölte, hogy a riasztás szerdára is érvényes – derült ki az MTI tudósításából.
Magyarországon szombattól emeli harmadfokúra a hőségriasztást a katasztrófavédelem, ami egyelőre jövő keddig lesz érvényben. A kánikula nálunk vasárnap és hétfőn tetőzhet, a csúcshőmérséklet a 39 °C-ot is elérheti – írta a 444. A tartós hőség fizikailag és mentálisan is megterheli a szervezetet.



