A Bild írása megjegyzi: a rakéták már a múlté – a drónok válnak a jövő katonai műveletek kulcsfontosságú elemévé.
Adataik szerint az év végéig tíz gyártó szállít az ukrán fegyveres erőknek olyan drónokat, amelyek akár 2500 kilométeres hatótávolságra is képesek, a kijevi Luch tervezőiroda pedig a Sokol-3000 drónt fejlesztette ki, amelynek hatótávolsága akár 3300 kilométer is lehet.
A Bild becslése szerint ez lehetővé tenné Ukrajna számára, hogy megtámadja a murmanszki régióban lévő létesítményeket, köztük az Olenya repülőteret, ahol a stratégiai bombázók állomásoznak, amelyek a múltban már csapást mértek Ukrajnára.
Tatárföld bombázására is átalakított ukrán drónokat használtak, például az UJ-22-est, amely 800 kilométeres hatótávolsággal rendelkezett, valamint az ukrán Aeropract A-22 „Flying Fox” ultrakönnyű repülőgépen alapuló pilóta nélküli légi járműveket.
Egy orosz szakértő úgy véli, hogy a Nyugat most az Oroszországban betiltott ISIS-hez hasonló terrorista szervezetet akar létrehozni Ukrajnából. Hiszen a terrortámadások sokkal olcsóbbak, mint tonnányi fegyver és lőszer küldése Ukrajnába. Egy Leopárd áráért tíz, húsz komoly szabotázstámadást lehet szervezni.